30 dni ZA DARMO

Wizytówka Google Moja Firma, cena, opłaty i koszty

opłaty i koszty wizytówka gogle moja firma

Dla obiektów hotelarskich istotna jest nie tylko widoczność w wynikach wyszukiwania Google. Coraz większe znaczenie ma obecność na Mapach Google. Dlaczego to takie istotne? Wyobraź sobie, że Twój potencjalny Gość potrzebuje szybko znaleźć nocleg na swojej trasie.

Wpisując w nawigacji cel podróży nie znajdzie Twojego obiektu na mapach lub znajdzie wygenerowaną automatycznie i nieuzupełnioną wizytówkę i wybierze konkurencję, tracisz obłożenie przez brak świetnego narzędzia, które mógłbyś mieć… za darmo!

Wizytówka Google Moja Firma, to żaden koszt, opłaty to mit

wizytówka google koszt
Wizytówka Google nie wiąże się z kosztami, źródło: Google

Dokładnie! Wizytówka Google Moja Firma to darmowe narzędzie, które możesz założyć całkowicie bezpłatnie, bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek opłat do Google. Już patrząc na powyższy screen, że nie wiąże się to z jakimikolwiek opłatami.

Wszystko wydaje się oczywiste, ale coraz więcej nierzetelnych i nieuczciwych firm zewnętrznych, próbuje korzystać z nieznajomości tematu i dzwoni bądź pisze do różnych podmiotów z następującymi, nieprawdziwymi informacjami:

 • ważność wizytówki się kończy więc trzeba uiścić opłatę rzędu kilkuset złotych netto, aby przedłużyć czas jej wyświetlania,

Google Moja Firma jest usługą bezterminową, nie dostaniesz więc żadnej informacji na temat tego że zostaniesz usunięty z mapy.

 • pinezka zostaje ściągnięta z mapy, aby ją przywrócić należy zapłacić,

Obecność obiektu na Mapach Google również jest darmowa i bezterminowa, nikt więc nie usunie Cię bez powodu i bez złamania regulaminu, z wyszukiwania.

 • opinie zostaną usunięte z Twojej wizytówki,

Nie ma takiej możliwości, że ktoś po prostu nagle usunie Twoje opinie, Google monitoruje czy opinie są zgodne z ich regulaminem, jeśli tak, nie masz się czym martwić.

 • gwarancja pozycji w TOP 3,

Nikt nie zagwarantuje Ci, że zapłacisz mu określoną kwotę i wskoczysz na pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania, 

 • oferta promocyjna wygasa za kilka dni,

Niska kwota do opłacenia ma zachęcić do decyzji o zakupie, i uśpić Twoją czujność.

Wizytówka a zewnętrzna agencja, co na to Google?

Prowadzenie hotelu i ogólnie obiektu hotelarskiego, to czasochłonne zajęcie i kontrola wszystkich elementów jego działalności może pochłaniać mnóstwo uwagi.

Nie dziwnym jest, że wysokiej jakości wizytówka Google nie jest na szczycie listy priorytetów większości hotelarzy, nie jest jednak tak, że są oni pozostawieni sami sobie. Mają możliwość współpracy z zewnętrznymi agencjami, które zrobią to za nich.

Google stworzyło poradnik, na temat tego jak współpracować z zewnętrznymi agencjami w kwestii Google Moja Firma, znajdziesz go pod tym adresem: https://support.google.com/business/answer/7163406?hl=pl&ref_topic=4540086, dzięki czemu będziesz wiedział na co zwrócić uwagę wybierając firmę do współpracy.

Żadna firma nie może zażądać od Ciebie pieniędzy za samo pojawienie się na mapach, bo to możesz spokojnie zrobić samodzielnie!

Firma marketingowa może oczekiwać opłaty, jeśli zaproponuje Ci następujące elementy w pakiecie:

 • założenie wizytówki na Mapach Google,
 • poprawne uzupełnienie danych adresowych, wraz ze znacznikiem na mapie,
 • uzupełnienie informacji o obiekcie,
 • uzupełnienie dni i godzin otwarcia,
 • dodanie i odpowiednie oznaczenie zdjęć w wizytówce,
 • odpowiedzi na opinie użytkowników,
 • dodanie udogodnień,
 • uzupełnienie adresu strony www,
 • monitorowanie i raportowanie statystyk wizytówki.

Czy warto zadbać o wizytówkę Google i dlaczego tak?

cena i koszty wizytówki Google
obiekty na Mapach Google

Dbając o widoczność na mapach, zyskujesz kolejny kanał sprzedaży bezpośredniej i pomijasz pośredników, co w hotelarstwie jest szczególnie istotne, zwłaszcza przy tak ogromnym wpływie wielkich serwisów OTA na kształt całego rynku rynku.

Odpowiednio uzupełniona wizytówka pozwoli Ci znaleźć się nad pośrednikami, bo użytkownik będzie mógł dostać się bezpośrednio na Twoją stronę, bądź zadzwonić już z poziomu wizytówki. Dodatkowo możesz to monitorować i masz pełen wgląd w to, ile połączeń czy wejść na stronę zostało wykonane w danym przedziale czasowym.

Dlaczego zewnętrzna firma może być dobrym pomysłem?

wizytówka google cena uzupełnienia
udogodnienia w wizytówce

Na pierwszy rzut oka stworzenie wizytówki i prowadzenie jej wydaje się być łatwe. Musisz pamiętać, że zmiany w wizytówce trzeba kontrolować, bo czasem zdarza się, że Google pod wpływem działań użytkowników zmienia coś na Twoim koncie, a ty nie zawsze masz czas, żeby to kontrolować.

Dostajesz dzięki temu całkiem sporo korzyści. Schodzi z Ciebie obowiązek opieki i kontroli nad wizytówką i elementami na niej zawartymi. Kolejną zaletą jest to, iż zewnętrzna firma może zaproponować Ci szereg usług marketingowych związanych  z działalnością online i offline.

Twoja strategia będzie spójna i nie narazisz się na to, że różne firmy, różnie widzą Twój marketing przez co narażasz się na postrzeganie w sposób nieprofesjonalny i dużą niespójność, z resztą już Google wspomina o tym, że współpraca z kilkoma firmami jednocześnie nie zawsze może odnieść pozytywne skutki.

Wizytówka Google Moja Firma to potężne narzędzie, więc jeśli cena zaproponowana przez agencję jest dla Ciebie satysfakcjonująca, warto pomyśleć o takiej współpracy. Oczywiście wcześniej odpowiednio weryfikując jej wiarygodność i doświadczenie, które mają niebagatelne znaczenie.

Jak sprawdzić agencję?

Agencja, której masz zamiar powierzyć opiekę nad swoją wizytówką, nie może zostać wybrana z przypadku. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, gdy ktoś oddawał swoje konto Google Moja Firma pod opiekę zespołowi z niezweryfikowanym doświadczeniem i… nic się nie zmieniało.

Google w swoim poradniku podpowiada a co zwrócić uwagę wybierając agencję do współpracy. Kryteria do spełnienia przez daną firmę to:

 • Doświadczenie w zarządzaniu wizytówkami Google (możliwe do zweryfikowania),
 • Współpraca z firmami o budżetach marketingowych na poziomie zbliżonym do Twojego,
 • Inne usługi, które pomogą Ci w rozwoju działalności.

Zewnętrzny zespół, spełniający powyższe kryteria, to większe prawdopodobieństwo, że ominą Cię wszelkie problemy przy prowadzeniu wizytówki, a jeśli się pojawią – lepiej sobie z nimi poradzisz!

Zobacz również

Google Moja Firma, logowanie google moja firma logowanie

Wizytówka na mapach Google stanowi bardzo ważny element strategii sprzedażowej i marketingowej. Z nawigacji korzysta coraz większa liczba użytkowników. Warto więc już dziś zacząć od stworzenia własnego konta i wyeksponowaniu obiektu na mapach. Zacznijmy od zalogowania się na konto!

Praktyczny poradnik jak usunąć opinie z Google opinie w google usuwanie

Jak usuwać negatywne i nieodpowiednie opinie na wizytówce Google Moja Firma. Przeczytaj nasz poradnik!

Google Moja Firma, kontakt i pomoc z wizytówką kontakt z działem pomocy google moja firma

Jak uzyskać pomoc w sprawie wizytówki, gdzie jej szukać i czy kontakt z gigantem z Mountain View jest skuteczny?

logo channel opinion

Channel Opinion powstał, abyś w jednym miejscu mógł zarządzać wszystkimi opiniami o Twoim obiekcie! Dzięki nam żadna nowa opinia Cię nie ominie. Już dziś zacznij budować markę swojego obiektu

Made with love

Opinie o nas

Zobacz co piszą o nas klienci

zdjęcie klienta
Aneta
10/10
Odkąd korzystam z Channel Opinion szybciej odpowiadam i Goście zostawiają więcej opinii, ekstra!
zdjęcie klienta
Mariusz
ikona gwiazdki ikona gwiazdki ikona gwiazdki ikona gwiazdki ikona gwiazdki
Świetne narzędzie, nic mi nie umyka i mogę szybko odpowiadać każdemu Gościowi.
zdjęcie klienta
ikona gwiazdki ikona gwiazdki ikona gwiazdki ikona gwiazdki ikona gwiazdki
Ewa
Wszystko w jednym miejscu, to dla mnbsproject.plie najlepsza opcja, cieszę się, że dałam się przekonać.
zdjęcie klienta
Tomek Serbiński
Dużo podróżuje, więc ekstra, że mogę w chwile odpisać z telefonu.
Service Rating
ikona gwiazdki ikona gwiazdki ikona gwiazdki ikona gwiazdki ikona gwiazdki

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz a my zadzwonimy do Ciebie.